6 zasad, którymi należy się kierować przy wyborze hulajnogi wyczynowej

 • Przez Frederik Giese
6 zasad, którymi należy się kierować przy wyborze hulajnogi wyczynowej

Na rynku dostępnych jest wiele różnych hulajnóg wyczynowych i może być trudno wybrać najlepszą dla siebie. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że najlepsza hulajnoga wyczynowa dla Ciebie będzie zależna od Twoich osobistych preferencji i potrzeb.

Wybierając hulajnogę, warto rozważyć następujące rzeczy:

Jakie triki chcesz wykonywać? Istnieją hulajnogi wyczynowe o różnych funkcjach i projektach, które są lepiej dostosowane do różnych tricków. Na przykład może to być jazda w parku lub na ulicy.

Jakiego rozmiaru i wagi potrzebujesz? Ważne jest, aby hulajnoga pasowała do Twojego rozmiaru i wagi, aby uzyskać najlepszą kontrolę i stabilność.

Jakiego materiału i jakości oczekujesz? Hulajnogi są wykonane z różnych materiałów i jakości, warto wybrać hulajnogę, która jest solidna i trwała.

Przy wyborze hulajnogi wyczynowej wybraliśmy 6 bardziej szczegółowych czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby uzyskać optymalną i bezpieczną hulajnogę wyczynową do Twoich potrzeb i stylu jazdy.

1. Zdecyduj o budżecie: hulajnogi wyczynowe mogą kosztować od poniżej 100 euro do kilku setek euro, więc ważne jest, aby ustalić budżet przed rozpoczęciem poszukiwań nowej hulajnogi wyczynowej.

2. Rozważ swój poziom umiejętności: hulajnogi wyczynowe występują w różnych poziomach trudności, od modeli dla początkujących do hulajnóg profesjonalnych. Ważne jest, aby wybrać hulajnogę, która odpowiada Twojemu poziomowi umiejętności, aby zapewnić bezpieczne wykonywanie trików i ewolucji, które chcesz wykonywać.

3. Poszukaj solidnych podestów: podest to część hulajnogi, na której stoisz i powinien być wystarczająco solidny, aby wytrzymać twoją wagę oraz wytrzymać naciski związane ze sztuczkami i ewolucjami. Szukaj podestów wykonanych z mocnych, trwałych materiałów, takich jak aluminium.

4. Wybierz odpowiednie koła: Koła są jednym z najważniejszych elementów hulajnogi wyczynowej, ponieważ decydują o tym, jak płynnie się porusza i jak dobrze wykonuje triki. Szukaj kół wykonanych z wysokiej jakości materiałów i z dobrą równowagą między przyczepnością a prędkością. Zawsze zalecamy stosowanie kół o średnicy 110 mm.

5. Znajdź odpowiedni teren: Zdecydowanie jest to zaleta, jeśli wiesz, czy Twoja hulajnoga wyczynowa będzie używana do jazdy w parku czy w ulicznych warunkach. Jazda na hulajnodze w parku odbywa się zwykle w skate parku, gdzie są rampy, poręcze i inne przeszkody, które można wykorzystać do wykonywania trików. Natomiast jazda uliczna zwykle odbywa się w środowiskach miejskich i polega na wykonywaniu trików na naturalnych lub sztucznych przeszkodach, takich jak schody, krawężniki i poręcze. Jazda uliczna często ma bardziej swobodny, improwizowany charakter, podczas gdy jazda w parku jest bardziej strukturalna i skupia się na wykonywaniu konkretnych trików na określonych przeszkodach. Dla jazdy w parku typowo wybiera się lekkie części, natomiast dla jazdy ulicznej często używa się cięższych części.

6. Rozważ kierownicę: Kierownica, zwana również uchwytem, jest kolejnym ważnym elementem hulajnogi wyczynowej, ponieważ determinuje, jak dobrze hulajnoga się prowadzi i jak wygodnie się na niej jeździ. Szukaj uchwytu wykonanego z mocnych i trwałych materiałów. Mogą to być stal lub aluminium, a dla bardziej doświadczonych użytkowników tytan.

Przeczytaj więcej porad i wskazówek

Pokaż więcej porad i wskazówek 

 • 6 zasad, którymi należy się kierować przy wyborze hulajnogi wyczynowej

  Przez Frederik Giese 6 zasad, którymi należy się kierować przy wyborze hulajnogi wyczynowej

  Czytaj więcej 

 • 5 naprawdę dobrych hulajnóg do wyczynów

  Przez Frederik Giese 5 naprawdę dobrych hulajnóg do wyczynów

  Czytaj więcej 

 • 4 różne rodzaje hulajnóg

  Przez Frederik Giese 4 różne rodzaje hulajnóg

  Czytaj więcej 

 • Co to jest hulajnoga wyczynowa?

  Przez Frederik Giese Co to jest hulajnoga wyczynowa?

  Czytaj więcej 

Pokaż więcej porad i wskazówek 

Login

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta?
Utworzyć konto